Kursy InstruktoraBase

Imię i Nazwisko

Joanna Tokarska PT, MSc, IPNFA Assist.

Lokalizacja

Polska

Kilka słów na swój temat:

O mnie

Na co dzień pracuję jako fizjoterapeuta na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w podwarszawskim Konstancinie, gdzie  zajmujemy się pacjentami z różnego rodzaju schorzeniami układu nerwowego. W skład naszego zespołu wchodzą: lekarze, fizjoterapeuci, terapeuci zajęciowi, neuropsycholodzy, neurologopedzi, pielęgniarki, opiekunowie, a nawet panie sprzątające. Razem staramy się tworzyć zgrany, dobrze funkcjonujący organizm, który pomaga pacjentom w powrocie do zdrowia.

Dzięki temu mam możliwość rozwijania swoich umiejętności nie tylko na polu fizjoterapii, ale również w kontekście innych dyscyplin naukowych.

Większość swojej wiedzy zdobyłam studiując Fizjoterapię na Warszawskiej AWF, a później kończąc kursy przeznaczone dla fizjoterapeutów m.in. PNF, Medycyny Ortopedycznej OMI Global, McKenzie MTD.

Metodą szczególnie mi bliską jest PNF, ponieważ od samego początku pracy daje mi pewne i skuteczne narzędzie do terapii.

Moje doświadczenie zawodowe

Przez szereg lat pracowałam również jako tłumacz na kursach PNF oraz NDT-Bobath. To właśnie podczas tej pracy zobaczyłam, ile radości może dać człowiekowi przekazywanie wiedzy innym. Żeby sprawdzić się w tej roli, podjęłam pracę jako nauczyciel pracowni masażu w Medycznej Szkole Policealnej nr 4 im. Edmunda Biernackiego w Warszawie. To cenne doświadczenie pokazało wagę poświęcenia czasu i wysiłku potrzebnych do przygotowania dobrej lekcji.

Ciągle staram się podwyższać poziom swoich umiejętności, nie tylko na polu fizjoterapii i edukacji, ale również organizacyjnych. Początkowo przygotowywałam małe szkolenia wewnętrzne w ramach firmy, aby później móc podejmować się pracy nad większymi projektami.

W grudniu 2015 roku odbył się pierwszy kurs PNF podstawowy zorganizowany przez Damiana Kapturskiego z  Terapia Funkcjonalna – obecnie Instruktora IPNFA, w który byłam zaangażowana. Tak zaczęła się współpraca, która trwa do dziś.

Ja i PNF

Ponieważ PNF stanowił przedmiot moich największych zainteresowań, rozpoczęłam starania o uzyskanie tytułu instruktora tej metody. W 2015 roku, po ukończeniu stosownych kursów i zdaniu egzaminu kwalifikującego, oficjalnie wpisano mnie na listę asystentów koncepcji PNF. Obecnie uczestniczę w szkoleniach podstawowych i rozwijających PNF akredytowanych przez IPNFA właśnie w tej roli.

Social Media

Jestem wielką entuzjastką portali społecznościowych. Prowadzę na Facebooku stronę Fizjopozytywni zrzeszającą miłośników fizjoterapii. Tam dzielę się nowinkami znalezionymi w Sieci, jak i umieszczam własne artykuły i filmy. Mój pierwszy film przedstawiający przebieg i działanie mięśnia prostownika długiego palców dotarł do ponad 10 tysięcy odbiorców, co uświadomiło mi możliwość tego rodzaju działań.
Możesz mnie znaleźć również na Instagramie, oraz na Google+. Linki znajdziesz na dole strony.

Co gra w mojej fizjoterapeutycznej duszy możesz zobaczyć w codziennych relacjach na Snapchacie. Znajdziesz mnie pod nazwą użytkownika: yoasiabe.

Moja wizja

Moim wielkim marzeniem jest, aby fraza „polski fizjoterapeuta” w środowisku międzynarodowym stanowiła synonim słów „najlepszy fizjoterapeuta”.

Wierzę, że poprzez dobór odpowiednich metod nauczania da się to osiągnąć. Moją główną ideą jest nauczanie w pomysłowy i jednocześnie przystępny sposób. Dlatego stojąc po drugiej stronie staram się przekazywać wiedzę tak, aby nikt „nie wyszedł z kina w połowie filmu”.

Media społecznościowe
WWW: joannatokarska.pl

Facebook : Fizjopozytywni

Instagram: fizjopozytywna

Snapchat: yoasiabe

 

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2019 Polityka Plików Cookie | Regulamin Serwisu | Polityka Prywatności