• Brak produktów w koszyku.

Zespół ogona końskiego ebook

Odkryj ebook "Zespół ogona końskiego" – kompendium wiedzy o diagnozowaniu bólu kręgosłupa. Dowiedz się, jak przeprowadzić skuteczny wywiad i precyzyjnie rozpoznać objawy. Otrzymaj BONUS: 10-lekcji minikursu wideo na temat neurologicznego badania kończyny dolnej!

PNF i Ból Kręgosłupa – Wprowadzenie

Ból pleców jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych na świecie i może być niezwykle trudny do leczenia. Z tego szkolenia dowiesz się w jaki sposób stosować metodę PNF w celu złagodzenia niespecyficznego bólu dolnego odcinka kręgosłupa. Poznasz rolę wzgórza w percepcji bólu i mity na temat utrzymywania prostego kręgosłupa. Dowiesz się także, jaka jest przyczyna urazów kręgosłupa na siłowni i jak im zapobiegać. Na koniec poznasz fazy kontroli motorycznej i dowiesz się, jak można je wykorzystać do skutecznego leczenia bólu pleców.

Chód | Funkcjonalna Analiza i Terapia

Spraw, aby Twój pacjent znów chodził pewnie i bezpiecznie. Analiza i terapia chodu jest łatwym procesem, a ich poszczególne elementy łączą się ze sobą w spójną całość. Żeby móc skutecznie pracować nad chodem potrzebujesz tylko dwóch rzeczy – poznać podstawowe zasady, którymi rządzi się analiza chodu, na tej podstawie zastosować konkretne ćwiczenia. Obu elementów nauczysz się w tym kursie.

Spastyczność w ujęciu osteopatycznym – kończyna dolna

Jest to jeden z nielicznych kursów w Polsce, na którym zdobędziesz wiedzę i doświadczenie dotyczące stricte pracy ze spastycznością, co więcej z perspektywy osteopatycznej. Ponadto materiał, który obejmuje kurs odpowiadałby 5 dniom szkoleniowym, dlatego też został on zaprojektowany w formie hybrydowej tak, aby zaoszczędzić czas, pieniądze, a także umożliwić Ci pracę we własnym tempie i w wybranym przez Ciebie momencie. Formularz do zapisu, daty szkolenia oraz szczegółowy opis znajdziesz na TerapiaFunkcjonalna.pl

Metoda PNF – Kliniczne Zastosowanie

PNF (proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie) jest szeroko stosowanym podejściem terapeutycznym. Został opracowany przez dr Hermana Kabat i Maggie Knott pod koniec lat 40 i na początku lat 50 jako metoda rehabilitacji zaburzeń neurologicznych. Z definicji PNF to metoda bazująca na nauczaniu motorycznym stosowana do treningu rozwoju motorycznego w celu poprawy i ułatwienia optymalnego funkcjonowania pacjenta."Podstawą filozofii PNF jest idea, że ​​wszyscy ludzie, w tym osoby z niepełnosprawnością, mają niewykorzystany potencjał" (Kabat, 1951).

PNF (Level 1+2) Refresher

Szkolenie przeznaczone jest dla absolwentów kursu PNF Podstawowy (PNF level 1 + 2), którzy chcą sprawdzić, pogłębić i utrwalać wiedzę zdobytą w trakcie 100 godzinnego szkolenia na żywo. Szkolenie w ramach e-learningu zawiera nagrania video prezentowanych podczas kursu procedur oraz interwencji terapeutycznych. Znajdziesz tu również praktyczne rozwiązania najczęściej spotykanych problemów funkcjonalnych zarówno pacjentów ortopedycznych jak i neurologicznych.

PNF Level 3 Refresher

Czas wejść na wyższy poziom w stosowaniu koncepcji PNF. Dolegliwości kręgosłupa, parkinsonizm, udar, urazy rdzenia kręgowego to tylko kilka z wielu problemów medycznych do jakich nauczysz się stosować koncepcję PNF.

©2008-2023 TerapiaFunkcjonalna.pl . Wszystkie prawa zastrzeżone.

Polityka Plików Cookie | Regulamin | Polityka Prywatności | Formularz Reklamacji | Odstąpienie od umowy | Zgłoszenie